AK Parti’den bir kur açıklaması daha

Son günlerde doların yükselişiyle ilgili AK Parti kanadından gelen yorumlara bir yenisi daha eklendi. AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, doların yükselişiyle ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bostancı, “Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor” ifadesini kullandı.” dedi.

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, dolar/TL kurunun 6,30’a yükselmesi sonrası “Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor” ifadesini kullandı.

Naci Bostancı, 6,30’u gören dolar/TL kuruna ilişkin olarak kişisel Twitter hesabında açıklamalarda bulundu.

“Türkiye büyüyüp güçlendikçe önündeki yol dikleşiyor. Bu millet bu kader tepesini aşacak” diyen Bostancı, “Toplumsal algıdaki bozulmanın önemli bir kısmını ‘içeride dışarıda’ manipülatif hareketler oluşturur. Eğer doğrudan toplumun kendisi bu manipülasyonları reddetme yönünde bir tavır sergilerse ‘manipülatör’ kendi zayıf girişimiyle baş başa kalır” ifadesini kullandı.

Bostancı, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ‘anlık, ve kimin kazanıp kimin kaybedeceğinin asla kestirilemeyeceği’ paritelerine bakarak davranmak yerine uzun dönemli paritelere bakarak TL’nin kazandırma gücünü görmek doğru ekonomik tutumlar için önemlidir. Dolar şimdi çılgın bir partide kendinden geçme hali içinde. Derinlik sarhoşluğu gibi sürekli başkalarının katılımıyla akıldan ipini koparmış bir şekilde gidiyor. Ancak bu çılgın parti muhakkak bitecek yine ekonomi kendi gerçekliğine dönecek. O gün kaybedenlerden olmamak için her ‘çılgınlık’ gibi bu çılgınlığa da dışarıdan bakmak yerinde olur. Türkiye’nin geçmiş tecrübeleri, üretim kapasitesi, imkanları, potansiyeli ve aklı üzerine analitik muhakeme sahibi olanlar şüphesiz bu dönemsel ‘halisünasyonlara’ kapılmayacaklardır.”

Haber Kaynağı: Business HT

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB alım satımı gerçekleştirilmeyen döviz kurlarına ait fiyatlar - 27 Şubat 2019, 15-30
Posted in Döviz

TCMB alım satımı gerçekleştirilmeyen döviz kurlarına ait fiyatlar – 27 Şubat 2019, 15:30

Haberin Devamı
Posted in Döviz

Dolar, Euro, Sterlin – 4 Şubat 2019, 09:30

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Döviz Serbest piyasada döviz açılış fiyatları 14.01.2019, 09 00
Posted in Döviz

Serbest piyasada döviz açılış fiyatları – 14.01.2019, 09:00

Haberin Devamı
Dovizbulteni.com - Piyasalar - New York borsası düşüşle açıldı 14 Şubat 2019
Posted in Borsa

New York borsası düşüşle açıldı – 14 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalarda gün sonu  11 Mart 2019
Posted in Piyasalar

Piyasalarda gün sonu – 11 Mart 2019

Haberin Devamı