Bakan Kurum: Bu ekonomik savaş boşa çıkacaktır

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Biz en zor günlerimizde hep birlik ve beraberlik içinde hareket ettik. Bunu en son 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de sokaklarda mücadele ederek gösterdik. Dolayısıyla bu ekonomik savaş da boşa çıkacaktır” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’nin ekonomik bir savaş ile karşı karşıya olduğuna işaret ederek, “Biz en zor günlerimizde hep birlik ve beraberlik içinde hareket ettik. Bunu en son 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de sokaklarda mücadele ederek gösterdik. Dolayısıyla bu ekonomik savaş da boşa çıkacaktır.” dedi.

Bakan Kurum, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ekonomik bir savaşla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Gelecek yıl Atatürk’ün Samsun’a gelişinin 100’üncü yılının kutlanacağını anımsatan Kurum, şunları söyledi:

“Ekonomik savaş içinde olanlara Samsun’dan şunu söylüyorum. Bu milletin tarihine bir baksınlar. Bu millet tarihte, neler yapmış, en zor günde nasıl beraber olmuş, nasıl mücadele etmiş, buna bakıp ona göre hareket etsinler. Biz en zor günlerimizde hep birlik ve beraberlik içinde hareket ettik. Bunu en son 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’de sokaklarda mücadele ederek gösterdik. Dolayısıyla bu ekonomik savaş da boşa çıkacaktır. Biz güçlü ülke olarak inşallah yolumuza devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderliğinde açıkladığı projeleri hızlı şekilde yapacağız. Bunu tüm milletimizin bilmesini istiyorum. Biz projelerimize ve 100 günlük icraatlarımıza aynı şekilde aynı hızla ve aynı kararlılıkla devam edeceğiz.”

Haber Kaynağı: Business HT

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Gündem, Ekonomi, Piyasa, Politika, Döviz - Tüketici Fiyat Endeksi, Kasım 2018- TÜİK
Posted in Ekonomi

Tüketici Fiyat Endeksi, Kasım 2018

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor - 10.01.2019
Posted in Piyasalar

Küresel piyasalar pozitif seyrini sürdürüyor – 10.01.2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Ekonomi, Piyasa, Politika, Teknoloji, Döviz - ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin IMF üyeleri, para birimlerini ticaret silahı olarak kullanmaktan kaçınmayı taahhüt ediyorlar
Posted in Ekonomi

ABD Hazine Bakanı Steve Mnuchin IMF üyeleri, para birimlerini ticaret silahı olarak kullanmaktan kaçınmayı taahhüt ediyorlar

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Döviz kurları - 16 Ocak 2019, 12-00
Posted in Döviz

Döviz kurları – 16 Ocak 2019, 12:00

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Dolar ne kadar? - 18 Ocak 2019, 09-40
Posted in Döviz

Dolar ne kadar? – 18 Ocak 2019, 09:40

Haberin Devamı