Emniyet Genel Müdürlüğü sosyal medyada spekülatif paylaşımlar için adli tahkikata başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü 346 sosyal medya hesabının tespit edildiğini ve konu ile ilgili adli tahkikata başlandığını açıkladı. Açıklamada, “Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edildi, konu ile ilgili adli tahkikata başlandı” denildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatırken, Emniyet Genel Müdürlüğü 346 sosyal medya hesabının tespit edildiğini ve konu ile ilgili adli tahkikata başlandığını açıkladı.

346 sosyal medya hesabı 7 Ağustos tarihi itibariyle yapılan paylaşımları üzerine tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğ’nden yapılan açıklamada, “Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edildi, konu ile ilgili adli tahkikata başlandı” denildi.

Açıklamada, “Son günlerde ülkemiz ekonomisine yönelik dolar kuru manipülasyonu ile olumsuz algı oluşturmayı hedef alan sosyal medyada yapılan paylaşımlar Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca takip edilmekte ve gerekli yasal işlemler hassasiyetle yürütülmektedir. Sosyal medya üzerinden dolar kur yükselişini provoke edici ve algı oluşturacak şekilde 07.08.2018 tarih itibariyle paylaşım yapan 346 sosyal medya hesabı tespit edilmiş, konu ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Haber Kaynağı: Business HT

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Gündem, Ekonomi, Piyasa, Politika, Döviz - Araştırma-Geliştirme Faaliyetleri Araştırması, 2017 - TÜİK
Posted in Ekonomi

Araştırma-Geliştirme Faaliyetleri Araştırması, 2017

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Ekonomi - Ekonomik güven endeksi, Ocak 2019'da 78,5'e geriledi
Posted in Ekonomi

Ekonomik güven endeksi, Ocak 2019’da 78,5’e geriledi

Haberin Devamı
Posted in Ekonomi

Brexit oyu ‘teoride’ tersine çevrilebilir – AB Bakanı Moscovici

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Altın fiyatları  17 Ocak 2019, 12 30
Posted in Altın

Altın fiyatları – 17 Ocak 2019, 12:30

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Serbest piyasada Döviz kur alış satış fiyatları 19 Mart 2019, 09 30
Posted in Döviz

Döviz kur fiyatları – 19 Mart 2019, 09:30

Haberin Devamı