Erdoğan’ dan Dolar çıkışı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinin ardından, baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesine geldi.

İlçede halka hitap eden Erdoğan, “Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var” dedi.

Erdoğan, “Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden de iyi olacağız. Hiç bundan endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın.” dedi.

İlçeye gelişinde Merkez Cami önünde aracından inen ve kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, “Bu saate kadar bizleri beklediniz. Biz de yoğun çalışma içerisinde yeni dönemin hazırlıklarını yapıyoruz. Bir taraftan dünyanın dört bir yanına gidiyoruz, geliyoruz. Ülkemizi inşallah yeni döneme çok daha farklı hazırlamanın gayreti içerisindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu’daki sel afetlerinde mağduriyet yaşayanlara şahsı ve milleti adına “geçmiş olsun” dileğinde bulunarak, “Bu mağduriyetlerin hepsini Allah’ın izniyle tabii ki kaldırırız. Zira bu devlet, bu millet güçlüdür.” değerlendirmesini yaptı.

Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşa Allah’tan rahmet dileyen Erdoğan, ailesine sabır temenni etti.

“Rabbim beterinden korusun.” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok çalışacağız, çok koşacağız. İnşallah, ülkemizi, 81 vilayetiyle çok daha modern bir hale getirmenin gayreti içinde olacağız. Şunu bilin; bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden de iyi olacağız. Hiç bundan endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah’ımız var. Bizler çok çalışıyoruz. 16 yıl önce neydik, bugün neyiz. İnşallah sizlere sabır, gayret diliyorum. Çok çalışacağız, çok koşacağız. İnşallah 2023’e farklı gireceğiz. Benim buna imanım, inancım var. 24 Haziran’da siz bizi yalnız bırakmadınız.”

Erdoğan, Rize’de cumartesi günü saat 15.00’te halka hitap edeceğini, AK Parti Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı’nın yapılacağını dile getirerek, “Hep birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Sizleri çok daha fazla meşgul etmek istemiyorum. Ben de sizlere dua ediyorum. Allah’a emanet olunuz.” diye konuştu

Hitabının ardından vatandaşlarla bir süre sohbet eden Erdoğan, ardından ikametine geçti.

Konuşmanın yapıldığı bölgede, AK Parti İlçe Başkanlığı binasına asılan ve Erdoğan’ın fotoğrafının yer aldığı “Haydi Rize Başkan’ına sahip çık” yazılı pankart dikkati çekti.

Vatandaşlar, Erdoğan’ı büyük Türk bayrağı açarak karşıladı.

Haber Kaynağı: Business HT

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB'den repo ihalesi  5 Mart 2019
Posted in Piyasalar

TCMB’den repo ihalesi – 5 Mart 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Borsa günü yükselişle tamamladı - 18 Ocak 2019
Posted in Borsa

Borsa günü yükselişle tamamladı – 18 Ocak 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Çin, İran'dan ithalat yapanlar için özel kredi kanalı kuracak
Posted in Ekonomi

Çin, İran’dan ithalat yapanlar için özel kredi kanalı kuracak

Haberin Devamı
Posted in Borsa

Borsa şirketlerinin piyasa değeri – 24 Ocak 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB alım satıma konu olmayan döviz kurları  28 Şubat 2019
Posted in Döviz

TCMB alım satıma konu olmayan döviz kurları – 28 Şubat 2019

Haberin Devamı