İran’daki ekonomik kriz, beraberinde bir azil daha getirdi

DovizBulteni.com - Gündem, Ekonomi, Piyasa, Politika, Döviz - İran'daki ekonomik kriz, beraberinde bir azil daha getirdi

İran Ekonomi ve Maliye Bakanı Mesud Kerbasiyan, mecliste yapılan gensoru oylamasında krizi yönetemediği ve gerekli tedbirleri almadığı gerekçesiyle görevinden azledildi.

ABD’nin İran’a yönelik yeni yaptırım mesajları ülkeyi döviz kriziyle başlayan ekonomik krize sürüklerken Maliye Bakanı Mesud Kerbasiyan, mecliste yapılan gensoru oylamasında krizi yönetemediği ve gerekli tedbirleri almadığı gerekçesiyle görevinden azledildi.

İran Çalışma Bakanı Ali Rebii de 8 Ağustos’ta mecliste yapılan gensoru oylamasında güvenoyu alamayarak görevinden azledilmişti.

İran Meclisi’nde, İran Ekonomi ve Maliye Bakanı Mesud Kerbasiyan hakkında verilen gensoru ile ilgili oylama gerçekleşti. Yapılan gensoru oylamasında 121 milletvekili Kerbasiyan’ın görevde kalması yönünde oy kullanırken, 137 milletvekili de azledilmesini istedi. Oylama sonucunda Kerbasiyan görevinden azledildi.

 

“KRİZİ YÖNETEMEDİ”

Gensoru önergesinde Kerbasiyan, ülkedeki ekonomik krizi yönetememek, gerekli tedbirleri almamak, uygun mali denetim ve şeffaflığı sağlayamamaktan sorumlu tutuluyordu.

Kerbasiyan ile ilgili gensoru 19 Ağustos’ta 33 milletvekilinin imzasıyla meclis başkanlığına sunulmuştu.

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - Dolar, 5,4350 TL'den alıcı buluyor - 7 Mart 2019, 09-50
Posted in Döviz

Dolar, 5,4350 TL’den alıcı buluyor – 7 Mart 2019, 09:50

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı - 12 Şubat 2019
Posted in Borsa

Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı – 12 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Gündem, Ekonomi, Piyasa, Politika, Döviz - St. Louis FED Başkanı James Bullard, faiz artırımlarını durdurmak istiyor
Posted in Ekonomi

St. Louis FED Başkanı James Bullard, faiz artırımlarını durdurmak istiyor

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB'nin bugünkü döviz depo ihalesinde teklif tutarı 1 milyar 952 milyon dolar oldu 20 Şubat 2019
Posted in Piyasalar

TCMB’nin bugünkü döviz depo ihalesinde teklif tutarı 1 milyar 952 milyon dolar oldu

Haberin Devamı
Posted in Ekonomi

Meksika Merkez Bankası faizde değişikliğe gitmedi

Haberin Devamı