Pakdemirli: Kabinemiz önemli hazırlıklar yapıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,iş adamları ve sanayicilere yönelik açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, “Bu dönemde kabinemiz iş adamlarımızı, sanayicilerimizi rahatlatmak adına önemli hazırlıklar yapıyor. İnşallah bunlar en kısa sürede açıklanacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bu dönemde kabinemiz iş adamlarımızı, sanayicilerimizi rahatlatmak adına önemli hazırlıklar yapıyor. İnşallah bunlar en kısa sürede açıklanacak” dedi.

Manisa’da bir yumurta işletmesinin yeni üretim kompleksinin açılış töreninde konuşan Bakan Pakdemirli, “İş dünyamız bu dönemde mutlaka rahatlatılacak. Üretim bazlı bir ekonomi anlayışı üzerinde hep birlikte ilerliyor olacağız” diye konuştu.

 

Bakan Pakdemirli’nin açıklamaları şu ifadelerle devam etti:

“24 Haziran itibariyle parlamenter sistem sona erdi. Artık daha dinamik ve güçlü bir Türkiye için Başkanlık Sistemi’ne geçtik. Bundan sonra üretim ekonomisi için biz üreticilerimizin olduğu gibi sanayicilerimizin de yanında olacağız. İzmir, Manisa gibi Ege illeri önemli tarım ambarlarımızdır. Tarım ürünlerini üretiyoruz. Hayvancılıkla ilgili çok güzel işlerimiz var. Bunları mamul haline getirecek tarıma dayalı sanayi ürünlerini üretmemiz gerekiyor. Bu sebeple Manisa’nın özellikle yüzde 14 tarıma dayalı sanayi ürünü var. Bunu arttırıyor olmamız lazım. Yumurta için Manisa önemli bir merkez. 20 milyar adet yumurta üretiliyor. Bu tesisler Manisa’daki üretimin 20’de 1’ini üretiyor. Bu gurur vericidir. Burada tavuk, pastörize bıldırcın yumurtası var. 700 bin metrekarelik açık alan 250 dönüm kapalı alanımız var. Burada tesisin atıklarından da enerji üretiyorlar. Bu da çok önemli”

Haber Kaynağı: Business HT

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - Piyasalarda gün sonu - 6 Şubat 2019
Posted in Piyasalar

Piyasalarda gün sonu – 6 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Serbest piyasada döviz kur açılış fiyatları - 19 Mart 2019
Posted in Döviz

Serbest piyasada döviz kur açılış fiyatları – 19 Mart 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Küresel piyasaların odağında Brexit gelişmeleri yer alıyor olacak 12 Mart 2019
Posted in Piyasalar

Küresel piyasaların odağında Brexit gelişmeleri yer alıyor olacak – 12 Mart 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - İş ve ekonomi dünyası bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde buluşuyor
Posted in Ekonomi

İş ve ekonomi dünyası bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde buluşuyor 

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Piyasalarda gün ortası - 8 Şubat 2019
Posted in Piyasalar

Piyasalarda gün ortası – 8 Şubat 2019

Haberin Devamı