Kurultay tartışması bitmiştir – CHP’li Bülent Tezcan

DovizBulteni.com CHP Sözcüsü Bülent Tezcan yeni CHP yönetimi hakkında “Kılıçdaroğlu yeni çalışma ekibi oluşturacak. Değişim süreci 1 ay içinde tamamlanacak” dedi.

Tezcan, kurultay ve son zamanlarda yaşanan ekonomik gelişmelere dair şu açıklamalarda bulundu;

Kurultay – “Hiçbir şekilde 630 imza teslim edilmedi. Bu bilgileri paylaştık. Genel Merkezimize teslim edilen imza sayısı 618’di. 4’ü usulüne uygun değildi, 4 imza mükerrerdi, 5’i istifa etmiş delege imzası düşünce 605 imza. 5 imzanın gerekçesi farklı. 31 imza geri çekildi. Bu imzalarla kurultay toplamak mümkün değildir. Genel Başkan’ın da kurultayı toplama iradesi yoktur, toplamayacağını açıklamıştır.

Bu tartışmanın doğal olarak bitmesi gerekir. İmza toplayan arkadaşlarımızın hiçbiri ötekileştirilecek arkadaşlarımız değildir. Partiyi kurultay tartışması içinde tutmanın faydalı olacağına inanmıyoruz. Bunun da bir anlamı olduğunu düşünmüyoruz

Bir yeni çalışma ekibini önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanımız oluşturacaktır.”

Ekonomi – “Man Adası’ndaki dolarları bozdurdun mu? Milletten fedakarlık beklerken, millete bunun hesabını ver. Daha Man Adası dolarlarının hesabını vermemiş Erdoğan, milletten yastık altı dolarlarını bozdurmasını bekliyor. AK Parti’nin 16 yıllık iktidarında, ekonominin geldiği nokta; 1 tweetlik ekonomi. Bu dolarkolik bir ekonomi anlayışının sonucu. Bu faiz, kur, enflasyon kıskacı altında verimsiz bir ekonomiye teslim eden anlayış. Bunlar yastık altı dolarla sorunun çözüleceğini sanan bir acziyet içindeler. Sorunun nedeni olanlar, sorunun çözümü olamazlar.

Ocak ayı itibariyle asgari ücret 427 dolardı, bugün 305 dolara düştü. Bunların beceriksizliği nedeniyle asgari ücretli yüzde 35 gelir kaybına uğradı. Türkiye açların ve yoksulların çoğunlukta olduğu bir ülke haline geldi. Son yoksulluk ve açlık rakamlarına göre, bir aile 7932 lira altında gelir elde ediyorsa yoksul. Açlık sınır 2 bin 130 lira. AK Parti Türkiye’yi açların ve yoksulların ülkesi haline getirdi.

Bu tablo varken, 100 günlük bir paket açıkladılar. Türkiye’nin 5 temel sorununa hiçbir çözüm içermeyen paket. Erdoğan’ın 100 günlük paketi, 100 günü heba etme paketidir. Ekonomi, demokrasi, eğitim, dış politika ve toplumsal barış, Türkiye’nin 5 temel sorunudur. Bunlara yönelik bir şey yok. Seçim öncesi verdikleri vaatlerin hiçbirisi yok. 3600 ek gösterge vereceklerdi, yok. Bunlar nereye gitti, paketin dibine mi düştü? Milletin oyunu alırken bu sözleri verip oyunu aldınız.

5 Haziran 2018’de Erdoğan diyordu ki, “Şu seçimler bitsin, bunlarla hesaplaşacağız” diyordu. Ne oldu, dolar aldı başını gidiyor? Hani hesaplaşacaktın? Bu anlayıştan millete refah çıkmayacak, bu çok açık ortaya çıktı.

Bu 100 günlük pakette eğitimle ilgili de bir şey göremiyorsunuz. LGS bu iktidarın utancıdır. 1 milyon 180 bin öğrenci sınava girdi, 190 bini açıkta kaldı. 122 bini de istediği yere giremedi. Ardından YKS oldu. Başarısızlık rekoru. Bu nasıl bir eğitim sistemi yarattıklarının göstergesi. Bu çocuklarımızın başarısızlığı değil, iktidarın başarısızlığı. Kendi ideolojilerine göre nesiller yaratmak isteyen bu anlayış, çocuklarımızın geleceğini çalmıştır. Önümüzdeki süreç bu iflas eden iktidarı değiştirmekten geçiyor.”

 

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB döviz kur fiyatları 14 Şubat 2019
Posted in Döviz

TCMB Döviz Kur Fiyatları – 14 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Gram altın 224 TL'den alıcı buluyor 4 Mart 2019
Posted in Altın

Gram altın 224 TL’den alıcı buluyor – 4 Mart 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Borsa, haftanın son işlem gününü yüzde 0,73 (744,41 puan) kayıpla 101.538,28 puandan kapattı - 8 Mart 2019
Posted in Borsa

Borsa, haftanın son işlem gününü yüzde 0,73 (744,41 puan) kayıpla 101.538,28 puandan kapattı – 8 Mart 2019

Haberin Devamı
Posted in Ekonomi

Çin, Trump’a, ABD’ nin 200 milyar dolarlık Çin ithal ürünlerine yüzde 25’lik ek vergi koyması durumunda misilleme yapacağını söyledi

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Borsa - Günün ilk yarısında en çok değer kaybeden hisseler - 17 Ocak 2019
Posted in Borsa

Günün ilk yarısında en çok değer kaybeden hisseler – 17 Ocak 2019

Haberin Devamı