Doğuş Grubu’ nun yapılandırılmasında anlaşma tamam

Doğuş Grubu, refinansman için eş lider bankalarla anlaşma sağlandığını belirtti.

Doğuş Grubu, bankalarla refinansman işlemlerinin olumlu sonuçlandığını ve ilgili bankaların şu an kendi iç süreçlerini yönettiğini duyurdu.

Doğuş’tan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Refinansman için eş lider bankalarla anlaşma sağlandı. Türkiye’ye yatırım yapmak birinci önceliğimizdir…

Türkiye’de değişimin öncüleri arasında yer alan Doğuş Grubu, sahip olduğu geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmak için en etkin şekilde kullanmakta ve Türkiye’ye yatırım yapmayı en birinci önceliği olarak görmektedir.

Değişen dünya dinamiklerine uyum süreçleri kapsamında paydaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmalar hedeflenen şekilde ilerlemektedir. Bu çerçevede bankalarla görüşmelerimize ilişkin olarak; eş lider bankalarla refinansman işlemimiz konusunda anlaşma sağlanmıştır. Bankalarımızın kendi iç süreçleri devam etmektedir.

Doğuş Grubu’nun vizyonu; Türkiye’nin bir dünya markası olma yolundaki gayretleri ve çalışmaları ile paralel şekilde devam edecektir.”

ŞAHENK YAPILANDIRMA DETAYLARINI VERMİŞTİ

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, daha önce yaptığı açıklamalarda “2 yıl faiz, 4 yıl anapara ve faiz ödemeli bir plan yaptık. 2,3 milyar euro borca 3,6 milyar euro teminat verdik. Yakın zamanda imzalanmasını bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet gazetesinde yayınlanan habere göre Şahenk, “Bankalarımıza hak hukuk çerçevesinde en doğru olan nakit akışlarını çıkarıp bir program sunduk. Borçlardan ne bir kesinti ne de iskonto istedik. Faizi piyasada neyse ona göre oluşmasına bakıyoruz. Teminatsız olan bankalarımız da vardı, hepsi yüzde yüz elliye yakın teminatlanmış da oluyor. Bu tür yapılandırmalar normaldir. Dünyanın önemli şirketleri bile zaman zaman yapar. Hiç gocunmadım” dedi.

Haber Kaynağı: Business HT

avatar
  Haberdar olun  
Haberdar et
DovizBulteni.com - Piyasalar - VİOP'ta endeks kontratı güne düşüşle başladı - 14 Şubat 2019
Posted in Borsa

VİOP’ta endeks kontratı güne düşüşle başladı – 14 Şubat 2019

Haberin Devamı
Posted in Ekonomi

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan: ABD’nin kararı haksız ve hiçbir açıdan kabul edilemez

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Asya borsaları 14 Şubat 2019
Posted in Borsa

Asya borsaları – 14 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - Asya borsaları - 28 Şubat 2019
Posted in Borsa

Asya borsaları, Hindistan hariç aşağı yönlü seyretti – 28 Şubat 2019

Haberin Devamı
DovizBulteni.com - Piyasalar - TCMB repo ihalesi ile piyasaya yaklaşık 24 milyar TL kaynak sağlandı
Posted in Piyasalar

TCMB repo ihalesi ile piyasaya yaklaşık 24 milyar TL kaynak sağlandı 

Haberin Devamı